Zelené živé steny

Zelené steny pre interiéry dodávame na kľúč - kompletné konštrukcie, rastlinný materiál, závlahový systém vrátane montáže. Zelené steny sú kúskom prírody, ktorú môžete mať v interiéri.

Zelené steny a vertikálne záhrady sú vhodné ako do domácností tak do kancelárií.

Zelené steny ako súčasť moderných interiérov

Zelené steny alebo vertikálne záhrady (Greenwall) sa určite čoskoro stanú súčasťou moderných interiérov, kde sa stanú významnými estetickými prvkami, ktoré okrem toho podstatne zlepšia kvalitu vzduchu, zvýšia vlhkosť a zlepšia akustiku. Používajú sa rastliny niektoré plazivé, iné previsnuté, alebo rastúce do výšky. Zelenú stenu zavlažuje automatický závlahový systém, ktorý môže byť napojený na vodovod, alebo sa voda môže dopĺňať manuálne. 

Tvar zelenej steny nemusí byť len obdĺžnikový. Zelené steny sa môžu inštalovať na mieru, podľa potrieb daného interiéru.
Zelené steny - inštalácia na stenu v interiéri
Zelené steny (využíva sa tiež označenie "živé steny" alebo "vertikálne záhrady") sú inšpirované prírodnými princípmi. Inštalácia zelené steny v interiéri vytvára veľmi príjemnú klímu a navodzuje neopakovateľnú atmosféru.

Zelená stena nielen že dobre vyzerá a kompletne mení charakter miestnosti,
 vyniká aj svojou jednoduchou údržbou a dlhodobou životnosťou.

Máte záujem o zelenú stenu?

Ponúkame návrhy a realizáciu živých stien aj vertikálnych záhrad. 
Vášmu priestoru dodajú živé steny nielen skvelý vzhľad, ale aj prírodnú atmosféru.

Na základe Vášho dopytu pripravíme ponuku.

 Vďaka našej technológii zelených stien
dokážeme priniesť zeleň všade tam, kde chýba.

Kvetinové steny sú moderným prvkom interiérového dizajnu, sú nenáročné na údržbu, pôsobia veľmi sviežo a tým rovnako skrášlia celý priestor.

Zelené steny sú dizajnovým prvkom s významnou estetickou funkciou. Vyvolávajú upokojujúcu atmosféru a vďaka premenlivosti jednotlivých rastlín dokážu tvoriť súvislé vzájomne prestupujúce plochy a zložitejšie ornamenty. Pohľad na ne zároveň pôsobí rovnako prirodzene ako pohľad na rozkvitnutú lúku. Zelené steny sú nádhernou divokou záhradou natočenou o 90 °.

Realizácie

Realizácia zelenej steny je veľmi vhodná do priestorov, kde žijú osoby trpiace alergiami, pretože neuvoľňujú do ovzdušia žiadne alergény.

Zelené steny môžu tvoriť rastliny rozličných typov. Niektoré sú previsnuté, iné rastú smerom hore a tým sa mení rôznorodosť stien. Vďaka tomu majú realizátori neobmedzené možnosti.

TIP Zelené steny a vertikálne záhrady 
sú vhodné ako do domácností tak do kancelárií.

Zelené steny v interiéri aj exteriéri dodávame na kľúč - kompletná konštrukcia, rastlinný materiál, závlahový systém a dodávka vrátane montáže.

Vertikálne záhrady - živé a zelené kvetinové steny

Zelené steny a vertikálne záhrady sú ideálne dekorácie. Naše systémy živých zelených stien môžu byť použité, ako pre interiér tak aj exteriér. Poskytujeme plnú technickú podporu pre veľké spoločnosti aj majiteľov domov. Druh rastlín vyberáme podľa priania zákazníka, napr .: zelené steny, kvetinové steny, vertikálne záhrady alebo tropické steny.

Živé a zelené kvetinové steny

Zelené steny a vertikálne záhrady sú ideálne dekorácie a oni sú ako malý raj v domácnostiach, kanceláriách alebo na verejných priestoroch. Naše systémy živých zelených stien môžu byť použité, ako pre interiér tak aj exteriér.

Vertikálne zelené steny a ich využitie

Nejde len o estetický doplnok architektúry, vertikálne zelené steny majú aj praktické využitie: fungujú ako výborné zateplenie stien a izolácia proti hluku, prirodzene prečisťujú vzduch a osviežujú okolie. Svoje uplatnenie nájdu ako v exteriéri, tak aj vo veľkých interiérových priestoroch, inštalujú sa aj v halách a átriách firiem či v nákupných centrách.

Zelené steny v interiéri

V interiéroch dizajn nie je závislý na svetelných a klimatických podmienkach. Môže sa tak použiť široký rad rastlín, vrátane exotických druhov. Zelené steny sa v interiéri môžu stať pôsobivou dominantou alebo môžu pomôcť originálne rozdeliť priestor. Vďaka tvarovatelnému systému navyše môžeme ozeleniť nielen zvislé steny, ale aj zakrivené plochy.

Zelené steny v exteriéri

V exteriéri je dizajn podmienený svetelnými a klimatickými podmienkami. Rastliny prispôsobujú svoju farbu a dobu kvitnutia meniacim sa ročným obdobiam. Vďaka tomu môže vzniknúť pôsobivý dizajn. Zároveň je možné v exteriéri použiť aj väčšie rastliny, vrátane rôznych druhov kríkov.

Starostlivosť a údržba zelenej steny

Starostlivosť o vertikálnu stenu je jednoduchá. Aby rastliny dobre prospievali, je potrebné iba kontrolovať ich rast, dbať na pravidelný prísun živín a vody. Pre zjednodušenie vašej práce však môžete prenechať starostlivosť o vašu zelenú stenu našim preškoleným odborníkom, ktorí zaistia kompletný servis.