Záhradné novinky

Buďte včas informovaní o novinkách a prezrite si inšpirácie pre okrasné záhrady.

Jednoduché kroky na zazimovanie záhrady

Jednoduché kroky na zazimovanie záhrady

Doprajte svojmu záhradnému priestoru trochu starostlivosti, aby sa mu na jar naozaj darilo.

Na svojej záhrade ste už strávili veľa času, energie a peňazí, preto je dôležité chrániť si svoje investície.

1: Vyčistite všetky buriny.
2: Chráňte svoje nové záhradné záhony.
3: Zasaďte cibuľky.
4: Dajte svojim rastlinám poslednú vlahu a potom vypnite vodu.
5: Nasaďte na stromy, kríky zimný "kabát".
6: Pridajte ďalší mulč.

>Alebo nechajte zazimovanie záhrady na odborníkov. Prezrite si naše realizácie údržby záhrad.

Starostlivosť a údržba záhrady na jeseň

Starostlivosť a údržba záhrady na jeseň

Vaša záhrada bude potrebovať starostlivosť, aby sa dobre pripravila na zimu. Všetky záhony aj trávniky sa musia na nadchádzajúce ročné obdobie poriadne pripraviť, aby na jar zase dobre slúžili. Naša firma je vybavená kompletnou mechanizáciou pre zakladanie a údržbu zelene. Dodržanie odsúhlasených termínov a kvality vykonanej práce je pre nás samozrejmosťou.

>Prezrite si ako môžeme udržiavať záhradu aj ú vás doma..

Realizácia a údržba skalky okolo domu

Realizácia a údržba skalky okolo domu

Pomôžeme vás s renováciou či vás kompletne na kľúč prevedieme realizáciou záhradky a skalky okolo domu.  Zabezpečíme tiež jej údržbu a výsadbu živých plotov alebo trávnikov.

>Prezrite si naše realizované skalky okolo domu a nechajte sa inšpirovať.
Čítať viac...

Údržba záhrad - postaráme sa o vašu záhradu aj verejné priestranstvo

Údržba záhrad - postaráme sa o vašu záhradu aj verejné priestranstvo

Zdravá záhrada znamená zdravé stromy, zelený a silný trávnik, dostatočné zavlažovanie, žiadne známky po prítomnosti škodcov, čisté jazierko a mach len na miestach, kam patrí. Taká záhrada sa potom stáva miestom harmónie, pokoja a rovnováhy. Miestom, kde je človeku krásne.

Postaráme sa o všetky záhrady - Sme pripravení na rovné záhrady aj na údržbu záhrad vo svahu alebo v inak členitom teréne. Postaráme sa o klasické záhony io údržbu záhrad s vyvýšenými záhonmi. Milujeme údržbu okrasných záhrad a vždy sa tešíme aj na údržbu praktických úžitkových záhrad a verejných plôch.

>Prezrite si naše realizácie a inšpirujte sa...

Aký materiál je vhodný na terasu pri dome

Aký materiál je vhodný na terasu pri dome

Najčastejšie sa stretneme na terasách s drevenými doskami či doskami z WPC. Na terasy sa používajú najčastejšie tvrdé dreviny s veľmi dlhou životnosťou, odolné voči poveternostným vplyvom, drevokazným hubám a hmyzu. Veľmi obľúbené sú exotické dreviny. WPC terasy sú terasy z drevoplastu (WPC - wood plastic composite). Sú vyrobené z vysoko kvalitného a ekologického kompozitného materiálu s vysokou odolnosťou a stabilitou.

>Ďalšie informácie o terasách z dreva a WPC nájdete na našich stránkach..

Gabiónové ploty realizácie v okrasných záhradách

Gabiónové ploty realizácie v okrasných záhradách

S gabiónmi máme dlhoročné skúsenosti, odborne Vám poradíme ako gabiónový plot vytvoriť aj na vašej záhrade. Inšpirujte sa a pozrite si nami realizované gabióny. Samozrejmosťou je spracovanie cenovej ponuky v prípade záujmu o služby našej spoločnosti.

>Realizované gabiónové ploty

Záhradné jazierko inšpirácie

Záhradné jazierko inšpirácie

Neuvažovali ste niekedy o tom, že by ste si zaobstarali záhradné jazierko? Vodná plocha dodá záhrade zvláštne čaro, vdýchne jej život, zlepší mikroklímu v záhrade. Takéto záhradné jazierko môže navyše byť aj zaujímavým dekoračným prvkom, ktorý vašu záhradu premení v dokonalé miesto pre relaxáciu po náročnom dni strávenom v práci.

>Prezrite si naše realizácie záhradných jazierok na kľúč a nechajte sa inšpirovať..

Rekonštrukcia záhrady

Rekonštrukcia záhrady

Medzi naše záhradnícke služby patrí tiež rekonštrukcia záhrad.

Ku každej rekonštrukciu pristupujeme individuálne a s citom, pretože rekonštrukcie záhrad sú niekedy často náročnejšie ako založenie novej záhrady.

Pokiaľ máte už založenú záhradu, ale nie ste spokojní s jej využiteľnosťou alebo pestrosťou. Ponúkneme vám doplnenie okrasných výsadieb alebo doplnenie kameňov či vytvorenie úžitkovej časti záhrady.
Staré, zarastené a nevzhľadné záhrady premeníme na čarovné živé miesta, pri ktorých by ste nespoznali, že prešli nejakou rekonštrukciou.

Rekonštrukcia záhrady je s nami jednoduchá, prezrite si naše referencie.

Tvorba záhradných jazierok

Tvorba záhradných jazierok

Okrasné jazierka dokonale zútulnia každú záhradu a vytvorí vám priestor, kde si v lete budete chcieť ľahnúť a odpočívať. Voda v záhrade pôsobí relaxačne a oživí záhradu o zvukové vnem.

Tvoríme záhradné jazierka, zrealizujeme projekt aj výstavbu a postaráme sa o rastliny vo vašej záhrade.

Prezrite si naše realizácie okrasných jazierok a nechajte sa inšpirovať...

Realizácia závlahy okrasného trávnika

Realizácia závlahy okrasného trávnika

Pravidelné zavlažovanie je nevyhnutné najmä v suchších obdobiach, ale kvapku vlahy navyše potrebuje po celú vegetačnú dobu.

Nad automatickou závlahou je potrebné premýšľať ešte pred samotným založením trávnika - na realizáciu závlahy možno osloviť špecializovanú firmu. Ak sa rozhodnete pre podzemnú automatickú závlahu už pre existujúci starší trávnik - dá sa to zrealizovať tiež, len je to určite pracnejšie a trávnik v niektorých častiach nemusí taký invazívny zásah zniesť.

Oslovte preto špecialistov na  realizáciu závlah a kompletnej záhrady na kľúč.

>Prezrite si naše realizácie. Sme tu pre Vás!

Realizácia okrasnej záhrady vo svahu

Realizácia okrasnej záhrady vo svahu

Neviete si rady s realizáciou záhrady do svahu?

Záhrada vo svahu umožňuje rozmanitejšie usporiadanie a zaujímavejší vzhľad než rovina. Úprava terénu je ale zložitejšia záležitosť. S menšími svahmi pomôžu suché múriky. Tie napríklad vyriešia menšie terénne rozdiely medzi jednotlivými časťami záhrady.

Prezrite si naše realizácie záhrad a nechajte sa inšpirovať. Sme tu pre Vás!

Komplexná starostlivosť o záhrady

Komplexná starostlivosť o záhrady

Udržiavame zeleň v súkromných záhradách, areáloch firiem, škôl, nemocníc, rekreačných zariadení i verejných priestoroch. Zhodnotíme stav existujúcich drevín, navrhneme a vykonáme vhodné pestovateľské opatrenia. Realizujeme nové výsadbovvé plochy, výsadbu stromov, úpravu trávnikov alebo prvky a stavby záhradnej architektúry tak, aby vzniklo moderné a estetické prostredie s maximálnym využitím súčasného potenciálu.
Vykonávame celoročnú komplexnú starostlivosť o záhrady či parky, staráme sa o zdravotný stav, prosperitu a skvelý vzhľad zelene. Vysadené plochy môžeme priebežne kontrolovať, dosadzovať, zavlažovať, prihnojovať, odburiňovať, prerezávať, kosiť, prevzdušňovať pod.

Či už ide o realizáciu, rekonštrukciu alebo údržbu záhrady, sme tu pre Vás.

Realizáica terasy z drevoplastu

Realizáica terasy z drevoplastu

Ak hľadáte praktickú podlahu pre vašu terasu, drevoplastové WPC terasy budú určite správnou voľbou.

Realizácia drevoplastových WPC terás

Hoci nie je pokládka WPC príliš náročná, vyžaduje skúsenosti. Tie vám v prípade záujmu môžeme ponúknuť a zaistiť tiež odbornú pokládku WPC terasy.

Ak sa chcete inšpirovať, pozrite si fotogalériu realizovaných drevooplastových terás.

Príprava a zakladanie trávnika

Príprava a zakladanie trávnika

V polovici apríla nastáva obdobie vhodné pre výsev trávnika. V skutočnosti patrí trávnik medzi najnáročnejšie prvky zelene.

Trávnik je na živiny a kvalitu pôdy veľmi náročný. Jeho neustála údržba zaberá najviac času a technická náročnosť strávi najviac finančných prostriedkov. Oplatí sa teda neponáhľať a pred zakladaním pripraviť pôdu.

>Prezrite si naše najnovšie realizácie trávnika a jeho údržby...

Najnovšie realizácie záhrad a udržby na kľúč

Najnovšie realizácie záhrad a udržby na kľúč

Vykonávame návrhy záhrad a realizácie záhrad na kľúč. Vysoko odborná starostlivosť o záhradu už od návrhu po realizáciu záhrady s následnou pravidelnou údržbou. Ak aj vy túžite po peknej a zároveň funkčnej záhrade, oplatí sa plánovať spoločne so špecialistami na záhrady.


>Prezrite si naše referencie a inšpirujte sa...

Dobrá voľba pre terasu - drevoplast

Dobrá voľba pre terasu - drevoplast

Medzi materiálmi používanými na stavbu terasy si drevoplasty v posledných rokoch vydobyli veľkú popularitu, a to pre svoje skvelé vlastnosti, ktorými sú najmä odolnosť voči vplyvom počasia, znečisteniu aj poškriabaniu, dlhá životnosť, stálofarebnosť, ľahká pokládka a bezúdržbovosť. Ponúkajú ale riešenie aj pre ďalšie exteriérové prvky na dome a v jeho okolí.

>Viac informácii

Rekonštrukcia záhrady

Rekonštrukcia záhrady

Rekonštrukcia staršej záhrady je v mnohom náročná. Pri rekonštrukcii záhrady sa väčšinou riešia podobné problémy ako u novej záhrady. Naviac sa musí najskôr stará plocha sanovať a upraviť pre nový zámer, potom možno ešte len začať s novým riešením. Ak chcete mať novú záhradu pripravenú čo najlepšie, oplatí sa myslieť na moderné technológie a postupy, ktoré uľahčia a spríjemnia nielen pobyt a komfort na záhrade, ale aj starostlivosť o ňu.

>Redizajn záhrad

Realizácia záhrad na kľúč

Realizácia záhrad na kľúč

Záhrady na kľúč sa od tých, ktoré si ľudia navrhli sami, dajú spoznať na prvý pohľad. Od jari až do jesene na nich niečo kvitne, sú premyslene vkusné, hodia sa k domu, rozumne využívajú daný priestor a terén. Neveríte? Pozrite sa na fotky záhrad, ktoré sme realizovali.

Na záver len nezabudnite, že aj o tú najkrajšiu záhradu sa treba starať. Ak by pre vás údržba záhrady bola príliš časovo náročná, nechajte aj tú radšej na odborníkoch.

<123...5>