Záhradné novinky

Buďte včas informovaní o novinkách a prezrite si inšpirácie pre okrasné záhrady.

Gabiónové ploty realizácie v okrasných záhradách

Gabiónové ploty realizácie v okrasných záhradách

S gabiónmi máme dlhoročné skúsenosti, odborne Vám poradíme ako gabiónový plot vytvoriť aj na vašej záhrade. Inšpirujte sa a pozrite si nami realizované gabióny. Samozrejmosťou je spracovanie cenovej ponuky v prípade záujmu o služby našej spoločnosti.

>Realizované gabiónové ploty

Záhradné jazierko inšpirácie

Záhradné jazierko inšpirácie

Neuvažovali ste niekedy o tom, že by ste si zaobstarali záhradné jazierko? Vodná plocha dodá záhrade zvláštne čaro, vdýchne jej život, zlepší mikroklímu v záhrade. Takéto záhradné jazierko môže navyše byť aj zaujímavým dekoračným prvkom, ktorý vašu záhradu premení v dokonalé miesto pre relaxáciu po náročnom dni strávenom v práci.

>Prezrite si naše realizácie záhradných jazierok na kľúč a nechajte sa inšpirovať..

Rekonštrukcia záhrady

Rekonštrukcia záhrady

Medzi naše záhradnícke služby patrí tiež rekonštrukcia záhrad.

Ku každej rekonštrukciu pristupujeme individuálne a s citom, pretože rekonštrukcie záhrad sú niekedy často náročnejšie ako založenie novej záhrady.

Pokiaľ máte už založenú záhradu, ale nie ste spokojní s jej využiteľnosťou alebo pestrosťou. Ponúkneme vám doplnenie okrasných výsadieb alebo doplnenie kameňov či vytvorenie úžitkovej časti záhrady.
Staré, zarastené a nevzhľadné záhrady premeníme na čarovné živé miesta, pri ktorých by ste nespoznali, že prešli nejakou rekonštrukciou.

Rekonštrukcia záhrady je s nami jednoduchá, prezrite si naše referencie.

Tvorba záhradných jazierok

Tvorba záhradných jazierok

Okrasné jazierka dokonale zútulnia každú záhradu a vytvorí vám priestor, kde si v lete budete chcieť ľahnúť a odpočívať. Voda v záhrade pôsobí relaxačne a oživí záhradu o zvukové vnem.

Tvoríme záhradné jazierka, zrealizujeme projekt aj výstavbu a postaráme sa o rastliny vo vašej záhrade.

Prezrite si naše realizácie okrasných jazierok a nechajte sa inšpirovať...

Realizácia závlahy okrasného trávnika

Realizácia závlahy okrasného trávnika

Pravidelné zavlažovanie je nevyhnutné najmä v suchších obdobiach, ale kvapku vlahy navyše potrebuje po celú vegetačnú dobu.

Nad automatickou závlahou je potrebné premýšľať ešte pred samotným založením trávnika - na realizáciu závlahy možno osloviť špecializovanú firmu. Ak sa rozhodnete pre podzemnú automatickú závlahu už pre existujúci starší trávnik - dá sa to zrealizovať tiež, len je to určite pracnejšie a trávnik v niektorých častiach nemusí taký invazívny zásah zniesť.

Oslovte preto špecialistov na  realizáciu závlah a kompletnej záhrady na kľúč.

>Prezrite si naše realizácie. Sme tu pre Vás!

Realizácia okrasnej záhrady vo svahu

Realizácia okrasnej záhrady vo svahu

Neviete si rady s realizáciou záhrady do svahu?

Záhrada vo svahu umožňuje rozmanitejšie usporiadanie a zaujímavejší vzhľad než rovina. Úprava terénu je ale zložitejšia záležitosť. S menšími svahmi pomôžu suché múriky. Tie napríklad vyriešia menšie terénne rozdiely medzi jednotlivými časťami záhrady.

Prezrite si naše realizácie záhrad a nechajte sa inšpirovať. Sme tu pre Vás!

Komplexná starostlivosť o záhrady

Komplexná starostlivosť o záhrady

Udržiavame zeleň v súkromných záhradách, areáloch firiem, škôl, nemocníc, rekreačných zariadení i verejných priestoroch. Zhodnotíme stav existujúcich drevín, navrhneme a vykonáme vhodné pestovateľské opatrenia. Realizujeme nové výsadbovvé plochy, výsadbu stromov, úpravu trávnikov alebo prvky a stavby záhradnej architektúry tak, aby vzniklo moderné a estetické prostredie s maximálnym využitím súčasného potenciálu.
Vykonávame celoročnú komplexnú starostlivosť o záhrady či parky, staráme sa o zdravotný stav, prosperitu a skvelý vzhľad zelene. Vysadené plochy môžeme priebežne kontrolovať, dosadzovať, zavlažovať, prihnojovať, odburiňovať, prerezávať, kosiť, prevzdušňovať pod.

Či už ide o realizáciu, rekonštrukciu alebo údržbu záhrady, sme tu pre Vás.

Realizáica terasy z drevoplastu

Realizáica terasy z drevoplastu

Ak hľadáte praktickú podlahu pre vašu terasu, drevoplastové WPC terasy budú určite správnou voľbou.

Realizácia drevoplastových WPC terás

Hoci nie je pokládka WPC príliš náročná, vyžaduje skúsenosti. Tie vám v prípade záujmu môžeme ponúknuť a zaistiť tiež odbornú pokládku WPC terasy.

Ak sa chcete inšpirovať, pozrite si fotogalériu realizovaných drevooplastových terás.

Príprava a zakladanie trávnika

Príprava a zakladanie trávnika

V polovici apríla nastáva obdobie vhodné pre výsev trávnika. V skutočnosti patrí trávnik medzi najnáročnejšie prvky zelene.

Trávnik je na živiny a kvalitu pôdy veľmi náročný. Jeho neustála údržba zaberá najviac času a technická náročnosť strávi najviac finančných prostriedkov. Oplatí sa teda neponáhľať a pred zakladaním pripraviť pôdu.

>Prezrite si naše najnovšie realizácie trávnika a jeho údržby...

Najnovšie realizácie záhrad a udržby na kľúč

Najnovšie realizácie záhrad a udržby na kľúč

Vykonávame návrhy záhrad a realizácie záhrad na kľúč. Vysoko odborná starostlivosť o záhradu už od návrhu po realizáciu záhrady s následnou pravidelnou údržbou. Ak aj vy túžite po peknej a zároveň funkčnej záhrade, oplatí sa plánovať spoločne so špecialistami na záhrady.


>Prezrite si naše referencie a inšpirujte sa...

Dobrá voľba pre terasu - drevoplast

Dobrá voľba pre terasu - drevoplast

Medzi materiálmi používanými na stavbu terasy si drevoplasty v posledných rokoch vydobyli veľkú popularitu, a to pre svoje skvelé vlastnosti, ktorými sú najmä odolnosť voči vplyvom počasia, znečisteniu aj poškriabaniu, dlhá životnosť, stálofarebnosť, ľahká pokládka a bezúdržbovosť. Ponúkajú ale riešenie aj pre ďalšie exteriérové prvky na dome a v jeho okolí.

>Viac informácii

Rekonštrukcia záhrady

Rekonštrukcia záhrady

Rekonštrukcia staršej záhrady je v mnohom náročná. Pri rekonštrukcii záhrady sa väčšinou riešia podobné problémy ako u novej záhrady. Naviac sa musí najskôr stará plocha sanovať a upraviť pre nový zámer, potom možno ešte len začať s novým riešením. Ak chcete mať novú záhradu pripravenú čo najlepšie, oplatí sa myslieť na moderné technológie a postupy, ktoré uľahčia a spríjemnia nielen pobyt a komfort na záhrade, ale aj starostlivosť o ňu.

>Redizajn záhrad

Realizácia záhrad na kľúč

Realizácia záhrad na kľúč

Záhrady na kľúč sa od tých, ktoré si ľudia navrhli sami, dajú spoznať na prvý pohľad. Od jari až do jesene na nich niečo kvitne, sú premyslene vkusné, hodia sa k domu, rozumne využívajú daný priestor a terén. Neveríte? Pozrite sa na fotky záhrad, ktoré sme realizovali.

Na záver len nezabudnite, že aj o tú najkrajšiu záhradu sa treba starať. Ak by pre vás údržba záhrady bola príliš časovo náročná, nechajte aj tú radšej na odborníkoch.
Čítať viac...

Starostlivosť o záhradu pred zimou

Starostlivosť o záhradu pred zimou

Jeseň patrí pre záhradkárov k najviac hektickým obdobím. Je potrebné zožať dozrievajúce ovocie a zeleninu, pokosiť trávnik a vykonať vertikutáciu, pripraviť záhony na zimu.

Rez drevín sa môže vykonať aj na zimu alebo pred jarou. Na jeseň je vhodné sa pustiť do čistenia okrasných jazierok, ktoré je nutné pred zimou ešte zazimovať.


So všetkými záhradnými údržbami pred zimou vám radi pomôžeme.

>Údržby záhrad...

Nové realizácie záhrad a terás

Nové realizácie záhrad a terás

Prezrite si naše najnovšie realizácie okrasných záhrad, záhradných terás, zakladanie trávnika, výsadby a iných okrasných prvkov v súkromných záhradách.

>Inšpirujte sa našimi najnovšími realizáciami okrasných záhrad a záhradných prvkov ktoré nájdete v našich referenciách.

Jesenný strih okrasných drevín a príprava záhrady na zimu

Jesenný strih okrasných drevín a príprava záhrady na zimu

Okrasné dreviny - stromy a kríky - sú pestrou súčasťou záhrad. Ak sa chceme však nimi chváliť a mať z nich radosť, musíme sa o ne starať.


Rez drevín a úprava okrasných drevín na jeseň je pre mnohých záhradkárov doslova tvrdý oriešok. Nie všetky dreviny sa v tomto ročnom období však dajú zmladiť alebo radikálne prerezať, chce to istú znalosť sortimentu a tiež orientáciu v technikách rezu. Inak sa totiž pristupuje k starostlivosti o okrasné kríky kvitnúce na jar či v lete, pre niektoré sa zimný rez nehodí dokonca vôbec a špecifickou kategóriou, čo sa rezu týka, sú ovocné dreviny. Aj pre nich platia isté odporúčania a postupy.


>Prezrite si naše referencie údržby záhrad a rezu stromov

Naše realizácie záhrad - letný vizuál

Naše realizácie záhrad - letný vizuál

Realizácia záhrady vo svahu v ktorej sme využili množstvo kamenných prvkov ako sú kamenné múriky, chodníky, obloženie záhradného jazierka či gabiónové ploty vo svojej finálnej podobe počas rozkvitnutého leta.

Prezrite si naše realizácie a nechajte sa inšpirovať...

Inštalácia a servis závlahy

Inštalácia a servis závlahy

Uvažujete o inštalácii závlahového systému a zaujímajú Vás aké sú možnosti a situácie s prípravou v priebehu stavby? Nie ste spokojní s existujúcim závlahovým systémom a plánujete ho vymeniť za nový a efektívnejší, alebo potrebujete vyriešiť čokoľvek iného ako napr. rozšírenie závlahy či jej prispôsobenie novej výsadbe? Oslovte nás a spoločne nájdeme to pravé v riešenie v oblasti efektívnych závlah pre Vašej absolútnu spokojnosť.

Poskytujeme realizáciu a profesionálny servis automatických závlahových systémov. Vykonávame všetky záručné aj pozáručné opravy. Ďalej ponúkame pravidelnú či jednorazovú údržbu komponentov a odborné poradenstvo v oblasti prevádzky a údržby závlahových systémov.
>Prezrite si naše realizácie závlahy

<123...5>