Zbavte sa starostí s renováciou terasy po zime

Ak vlastníte drevenú terasu, musíte počítať s väčšou údržbou, pretože materiál nie je odolný voči nízkym teplotám. Ak ste pri budovaní terasy zvolili novšie a kvalitnejšie materiály ako sú terasy z WPC dosiek, rozhodne sa nemusíte báť náročnej či drahej rekonštrukcie.

Údržba terasy po zime

Drevené dosky na terase teda musíte dôkladne vyčistiť špeciálnym prípravkom a natrieť olejom, ktorý pomôže chrániť drevo napríklad aj pred dažďom. Terasy z drevoplastu, teda WPC, naopak stačí len pozametať. V prípade výraznejšieho znečistenia sa špina šetrne odstráni vysokotlakovým čističom. Na zimu sa nemusia WPC podlahy ani prikrývať, sú totiž odolné a dokonca nešmýkajú. Vďaka zložke vysoko kvalitného a zdravotne nezávadného polyméru HDPE sú drevoplastovej terasy odolné aj náročným poveternostným podmienkam. Ak je na terase iba voda alebo sneh, tak sa podlaha nešmýka, pretože doska vás brzdí.

Zima drevoplastu neublíži

Povrch WPC dosiek je menej klzký práve vďaka zloženiu drevoplastu, tie kvalitné tvorí z 60% drevo a zo 40% polymér HDPE. Ak teploty klesnú v zime pod nulu, vytvorí sa aj na drevotrieskových dosiek WPC námraza. Tá však kvalitnému drevoplastu neublíži. A ak predsa len nájdete na jar v škáre niečo, čo tam nepatrí, dajú sa WPC dosky ľahko odmontovať. Čo sa týka terasy z drevených dosiek, ak je doska zničená, bude potrebné ju vymeniť a opätovne ošetriť špeciálnym prípravkom.